ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6057513
*
nr 605 7513
Spegel
Mahogny, höjd: 124
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 oktober 2009
kl 19:50:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 19:19:14
1
100 kr
17/10 18:14:48
2
250 kr
18/10 20:14:09
1
200 kr
18/10 20:14:30
1
300 kr
19/10 19:34:38
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
*
Spegel
nr 605 7513
Spegel
Mahogny, höjd: 124
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 oktober 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/10 19:19:14 | 1 | 100 kr |
| 17/10 18:14:48 | 2 | 250 kr |
| 18/10 20:14:09 | 1 | 200 kr |
| 18/10 20:14:30 | 1 | 300 kr |
| 19/10 19:34:38 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny spegel speglar trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07



